W tym blogu chciałam zebrać wszelkie informacje o włóczkach, nitkach, kordonkach, mulinach itp. używanych do róznych typów robótek ręcznych. Proszę wszystkich o pomoc i zamieszczanie recenzji, komentarzy pod opisami włóczek. W recenzji proszę zawierać informacje, o jakości wyrobów z danej włóczki, użytkowaniu, stosunku cena jakość, czy warto ją nabyć itp.
Blog > Komentarze do wpisu
Lux Cotton R-Tex

Włóczka o tasiemkowym splocie, na letnie wyroby.

Skład: 80%akryl, 20 % bawełna

Grubość:125m/50g

Druty:b.d

Szydełko:b.d

Cena:ok. 4zł/50g

Kolory:

Zdjęcie: Izuss1

sobota, 28 lipca 2007, kasiaba1

Polecane wpisy

  • Hero Himalaya

    Miękka włóczka z dodatkiem wełny, dość gruba. Skład: 80 % akryl, 20% wełna Grubość: 100m/100g Druty:9 Szydełko:b.d Cena: ok.5,50 zł/100g Kolory:

  • Sempaty Madame Tricote

    Melanżowa włoczka akrylowa, z dodatkiem wełny, dość gruba. Skład: 80% akryl, 20% wełna Grubość: 120m/100g Druty:6-8 Szydełko:b.d Cena: b.d. Zdjęcie: Madame Tric

  • Fantazja Arelan

    Pod nazwą "Fantazja" kryje się dość liczna grupa włóczek o nieco innym składzie i wyglądzie. Generalnie są to włóczki o dużej zawartości akrylu, z pol

Komentarze
2007/07/28 21:49:05
włoczka rewelacujna na letnie wyroby - dzianina jest lekka, miękka, "chłodna" i lejąca.
dość wydajna - na topik poszło mi ok 150g.
robiłam na drutach 6,5 i jest moim zdaniem ok, choć mogło by być 6, ale nie miałam. na szydełko jakoś mi nie pasowała.
zrobiłam z niej już dwa topy, co chyba dobitnie świadczy o tym, że mi się podoba.
jeśli chodzi o dostępne kolory widziałam: róż, który widać na zdjęcu, czerń, jasny błękit, jasny złóty, jasną miętę i jasny popiel - generalnie, poza czernią, pastele.
prałam już - w pralce, na programie "wełna", ale potem z mocnym wirowaniem i suszeniem na wisząco - zero zmian. bardzo szybko schnie!
POLECAM.